Kategorie artykułów

Sakrament małżeństwa (37)
Celebracja aktu małżeńskiego (45)
Miłość ludzka w planie Boga (69)
Czystość przedmałżeńska (15)
Płodność i planowanie dzieci (36)
Początek życia ludzkiego (10)
Wychowanie seksualne dzieci (10)
Orgazm (18)
Inicjacja, gra wstępna (33)
Ciąża i diagnostyka prenatalna (12)
Leczenie niepłodności (11)
Wstrzemięźliwość seksualna (42)
Poronienie (4)
Menopauza (5)
Choroby, trudne sytuacje (67)
Masturbacja (15)
Pornografia (13)
Seksoholizm (9)
Środki antykoncepcyjne (29)
In vitro (11)
Syndrom poaborcyjny (7)
Modlitwy małżeńskie (6)
Pożądliwość serca (54)
Podejście do grzechów seksualnych (57)
Historia i nowoczesność (35)
Stereotypy (51)
Zdrada (11)
Historie z życia (43)
O nas Kontakt

WESPRZYJ NAS

Kursy, Rekolekcje, Poradnie  Kursy Akademii Familijnej organizuje Stowarzyszenie Instytut Edukacji i Rodziny, które poprzez swoje kursy i innego rodzaju przedsięwzięcia stara się pomagać małżeństwom w budowaniu wysokiej jakości edukacji rodzinnej.

  Akademia Szczęśliwej Rodziny Ani i Janusza Wardaków, oferuje swoje wykłady i warsztaty na temat miłości małżeńskiej i wychowania dzieci.

  e-mail: [email protected]

  tel.: 512 332 761

  www.wardakowie.pl

  Alkowa małżeńska jest jedynym w Polsce sklepem dla małżeństw katolickich proponującym im uatrakcyjnienie swojego życia seksualnego. Można w niej znaleźć bieliznę, kosmetyki, perfumy, medykamenty, komputery cyklu, książki – wszystko co może pomóc budować więź w czasie intymnego spotkania. 

  www.alkowamalzenska.pl

  Konsultacje,
  kursy internetowe grupowe i indywidualne,
  pomoc w interpretacji cyklu

  Szczegółowe informacje

  Anonimowi Seksoholicy (SA) są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w zdrowieniu. Jedynym warunkiem uczestnictwa w SA jest pragnienie, aby zerwać z żądzą i osiągnąć seksualną trzeźwość.

  www.sa.org.pl

  Anonimowi Uzależnieni od Seksu i Miłości są wspólnotą ukierunkowaną na Dwanaście Kroków i Dwanaście Tradycji zaczerpniętych z programu Anonimowych Alkoholików.
   
   
  Program edukacyjny dla młodzieży, wychowawców i rodziców przekazujący wiedzę o miłości w kontekście zadań rozwojowych wieku dojrzewania. Pokazane są pozytywne aspekty budzących się z nową siłą impulsów seksualnych oraz emocjonalno-uczuciowych związanych z zakochaniem, a także złością i gniewem.
   

  W każdy wtorek o 21.40 można posłuchać bardzo ciekawych audycji na tematy związane z życiem małżeńskim i rodzinnym. 

  www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/audycje_dla_malzonkow_i_rodzicow

  Centra Naturalnego Planowania Rodziny

  Zespół NATURALNIE tworzą: lekarz ginekolog, psycholog, dietetyk, mediator rodzinny, instruktor metody Creighton wiązanej z naprotechnologią, nauczyciele metody wg Prof. J. Rotzera.

  JAROSŁAW CIECIURA

  tel.: 605 625 795

  www.naturalnie.org.pl

  Centrum Ochrony Dziecka (zwane dalej COD lub CENTRUM) – jest międzywydziałową jednostką organizacyjną Akademii Ignatianum w Krakowie, powołaną przez Rektora Akademii Ignatianum.

  cod.ignatianum.edu.pl

  Ważnym nurtem działania Centrum jest poszukiwanie tego, co w odniesieniu do poradnictwa i terapii jest w obszarze antropologii i duchowości wspólne dla poszczególnych wyznań chrześcijańskich, bez zacierania odrębności i różnic określających tożsamość duchowo – religijną członków poszczególnych kościołów.

  www.spchgdansk.pl/ofertacpp

  W poznańskim Centrum Słowo skorzystasz z konsultacji z psychologiem, seksuologiem oraz psychoterapii systemowej par małżeńskich, narzeczonych, rodzin oraz osób w każdym wieku. Zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. [email protected]
  tel.: 515 049 120 www.centrumslowo.pl

  Centrum Służby Rodzinie prowadzi działalność przede wszystkim w sferze pomocy społecznej, edukacji, oświaty, nauki i wychowania oraz promocji zdrowia. Centrum świadczy usługi nieodpłatnie.

  www.csr.org.pl

  Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny powstała aby promować, inicjować oraz wspierać działania podkreślające wartość życia i rodziny. 

  www.centrumzyciairodziny.org

  Strona promująca ideę wspierania krajów biednych przez narzeczonych. Zamiast kwiatów na ślubie szkoła (lub studnia) w Czadzie!  Ponadto znajdują się tutaj terminu kursów przedmałżeńskich prowadzone pod patronatem Sekretariatu misyjnego.   e-mail: [email protected] tel.: 504225267 www.czadowapara.kapucyni.pl

  Zadaniem Diakonii Życia jest troska o to, by Ruch Światło-Życie podejmował służbę na rzecz życia. Pragniemy dbać o formację członków Ruchu w dziedzinie płciowości, miłości, obrony życia i inicjować zaangażowanie Ruchu na tym polu.

  www.oaza.pl/cdz/

  Serwis dla rodziców po stracie dziecka oraz dla rodziców

  www.dlaczego.org.pl

  Wykwalifikowane położne – możliwość swobodnego wyboru miejsca i sposobu rodzenia, pomoc w karmieniu naturalnym.

  [email protected]

  www.dobrzeurodzeni.pl

  Organizacja zrzeszająca instruktorów Model Creighton, czyli wystandaryzowanej metody obserwacji oznak płodności w cyklu płodności kobiety służącej w diagnostyce płodności.

  e-mail: [email protected]

  www.fccp.pl

  Pomagamy wzrastać ku pełni miłości. 
  wychowanie – edukacja – profilaktyka – poradnictwo

  www.czysteserca.org.pl

  Leczenia bezpłodności przy wykorzystaniu nowoczesnej w skali światowej metody o nazwie NaProTECHNOLOGY. 

  www.leczenie-nieplodnosci.pl

  Podobno nic tak nie wyostrza wrażliwości społecznej i obyczajowej jak własne a szczególnie dorastające dzieci. To dzięki nim spoglądamy na otaczający nas świat nowymi oczami zadając sobie ponownie pytania o wszystko co ma lub może mieć wpływ na ich wychowanie, bezpieczeństwo i przyszłość.

  http://www.mamaitata.org.pl/

  Swoimi działaniami chcemy przekonywać kobiety, że wyłączne karmienie piersią do 6 miesiąca życia dziecka (i utrzymanie karmienia do 2 roku życia), jest najlepszym wyborem, jakiego mogą dokonać.

  www.mlekomamy.pl

  Głównym celem ODWAGI jest pomoc osobom o skłonnościach homoseksualnych w trwaniu w czystości i odrzuceniu homoseksualnego stylu życia. ODWAGA korzysta także z osiągnięć psychologii i psychoterapii, aby pomóc osobom o skłonnościach homoseksualnych w przejściu procesu zdrowienia i dojrzewania obejmującego wszystkie sfery ich życia.
  www.odwaga.org.pl

  Inicjatywa “Jeden z Nas” jest jedną z pierwszych Europejskich Inicjatyw Obywatelskich, które zostały zarejestrowane w UE. Jej celem jest zwiększenie obrony ludzkiego życia od momentu poczęcia w Europie – w ramach możliwości kompetencyjnych UE.

  jedenznas.pl

  Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o poparcie prawa farmaceutów do wolności wyboru oraz do odmowy promocji i sprzedaży środków niszczących płodność i ludzkie życie u jego początku.

  www.sumienie-farm.pl

  „W zgodzie z naturą
  W zgodzie z sobą
  Bezpieczeństwo i dyskrecja
  Nowoczesne Planowanie Rodziny ”

  http://ctlife.eu/

  Komunię Małżeństw tworzą małżonkowie pragnący budować swą więź małżeńską oraz chcący dzielić się z innymi małżonkami swoim doświadczeniem rozwoju na drodze powołania małżeńskiego.

  www.komuniamalzenstw.pl

  Księgarnia on-line specjalizująca się w książkach o tematyce małżeńskiej i rodzinnej. Działy: przygotowanie do małżeństwa, przeżywanie seksualności, komunikacja małżeńska, rodzicielstwo, rozpad małżeństwa, bioetyka, dla zajmujących się rodzinami, kulinaria, zdrowie.

  malzenska.pl

  Warsztaty dla Zakochanych i Narzeczonych

  Weekendy małżeńskie

  Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

  www.kursnamilosc.pl

  Rewelacyjne nauki przedmałżeńskie prowadzone przez małżeństwo posiadające trójkę dzieci. 85% zajęć warsztatowych prowadzi małżeństwo z 21-letnim stażem, posiadające misję kanoniczną do prowadzenia nauk przedmałżeńskich i poradni, 15% zajęć prowadzi ksiądz.

  www.odnowarodzin.org.pl

  Przychodnia Specjalistyczna „Macierzyństwo i Życie” to wielospecjalistyczne centrum leczenia ambulatoryjnego, które oferuje pacjentkom ginekologicznym możliwość leczenia.

  www.macierzynstwoizycie.pl

  Małżeństwo niesakramentalne – to związek ludzi ochrzczonych, którzy nie mogą zawrzeć ślubu zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej, chociażby tego bardzo chcieli.

  www.niesakramentalni.pl

  Mediacje, rozwiązywanie konfliktów – rodzinne, partnerskie, pracownicze, społeczne – Plasterek.pl

  Ideą działu Mediacje jest to, aby dwie osoby (strony) będące w konflikcie mogły dojść do porozumienia przy współudziale osoby trzeciej, postronnej.

  www.plasterek.pl/mediacje

  Portal Promama pomaga w odczytaniu wykresu cyklu według metody angielskiej, a także w prowadzeniu e-karty ciąży.

  www.promama.pl

  Portal umożliwia poznanie metod NPR, a także daje możliwość kontaktu z instruktorami metod naturalnych w całej Polsce; zapisania się na kurs. Poradnia ginekologiczna. 

  www.npr.pl

  Akademia jest autorskim projektem charyzmatycznej dziennikarki Miry Jankowskiej realizowanym z grupą sympatyków (Ekipa) i ze wsparciem ekspertów.

  mistrzowska.pl

  www.naprolife.pl

  e-mail: [email protected]

  tel. 600 701 799

  www.naprolife.pl

  Klinika leczenia niepłodności w Białymstoku.

  www.napromedica.pl

  Jeżeli masz problemy z nieplodnością i mieszkasz w okolicach Wrocławia możesz skorzystać z pomocy instruktorów naprotechnologii. 

  naprotechnologia.wroclaw.pl

  Naukowa baza wiedzy. Spis lekarzy, którzy nie zapisują antykoncepcji i są przeszkoleni w metodach naturalnych

  oplodnosci.pl

  Nowoczesna fizjoterapia zgodna z międzynarodowymi standardami medycznymi.

  Zabiegi dobierane indywidualnie do pacjenta.

  terapiadnamiednicy.pl

  Kursy obserwacji cyklu i rozpoznawania płodności dla kobiet, oraz kursy akceptowania płodności dla mężczyzn.  
  Kursy grupowe, dla par i indywidualne. 
  Prowadzone przez nauczycieli NPR – lekarzy i studentów medycyny 

  szansapoznania.com

  Poradnia Donum Vitae – Dar Życia – powstała z myślą o małżeństwach i rodzinach, ale także o osobach przygotowujących się do podjęcia nowej roli życiowej, jako żony i matki, męża i ojca.

  poradnia.donumvitae.pl

  Warsztaty i poradnictwo seksuologiczne

  boskiseks.com.pl

  Poradnictwo e-mail, jest formą pomocy seksuologicznej, która może zapewnić wsparcie i wskazówki w trudnych chwilach i sytuacjach życiowych.

  boskiseks.com.pl